Načítání obsahu...
Betonové podlahy

Betonové podlahy

Strojně hlazené betonové podlahy z betonu jsou nejrozšířenějším druhem podlah a provádějí se převážně v průmyslových a občanských objektech. Betonové podlahy mají specifické požadavky na zpracování a uložení betonů, technologie úpravy povrchů, redukce objemových změn pro zabránění vzniku smršťovacích trhlin či nadměrnému rozevření dilatačních spár, rovinatost, drsnost či barevnost povrchů a kvalitu nášlapné vrstvy z hlediska obrusu či protiskluznosti apod.

Složení jednotlivých vrstev betonové podlahy, jejich tloušťka, typ a objem výztuže, rozmístění dilatačních spár a jejich úprava, velikost jednotlivých betonových polí a vzdálenost smršťovacích spár je proměnlivé v závislosti na návrhu podlahové desky, jehož součástí je vždy statický výpočet a specifikace požadavků provozního zatížení statického i dynamického. Použití betonu s rozptýlenou výztuží v podobě krátkých drátků (drátkobeton) má statický význam a výrazně zvyšuje nejen únosnost, ale i trvanlivost betonové podlahy při dynamickém namáhání.

Strojně hlazené betonové podlahy lze provést jako finální povrchovou úpravu (např. aplikací minerálních vsypů, broušením a leštěním) nebo jako podkladní vrstvu pro povrchové úpravy, jakými jsou např. epoxidové, polyuretanové a akrylátové systémy, event. keramická dlažba.

Minerální vsyp je určen pro povrchovou úpravu průmyslových betonových podlah při jejich pokládce. Podlahám propůjčuje např. mimořádnou odolnost vůči obrusu, zvýšenou korozivzdornost a houževnatost. Minerální vsyp se zpravidla aplikuje na zavlhlou plochu betonové podlahy. Plocha se následně strojně rotačními hladičkami upravuje hlazením a leštěním, při kterém dochází k přímému propojení nášlapné vrstvy tvořené vsypem s vytlačenou vrstvou cementové malty z betonu.

Zvláštní kategorií jsou bezesparé strojně hlazené betonové podlahy. Bezesparé podlahové desky eliminují největší riziko defektů průmyslových podlah - odlamování hran smršťovacích spar a poškozování výplní těchto spar pojezdem vysokozdvižných vozíků.

Realizace kontinuální betonáže průmyslové podlahy laserem naváděným strojem (Laser Screed) nabízí nejdokonalejší techniku pro zhotovení průmyslových podlah a vyznačuje se vysokou úrovní produktivity s dostatečnou přesností a standardy pevnosti. Při kontinuální dodávce betonu lze realizovat plochy o výměře až 4 000 m2 za den.

TOP reference

CTP Invest: 500 000 m2

Betonové podlahy

Ke stažení

Ukázka realizací

MÁTE ZÁJEM O NAŠE SLUŽBY?

Zaujal Vás některý z nabízených systémů? Řešení podlahy s detailním návrhem Vám rádi zpracují naši odborníci z konkrétních divizí.

Vyplňte prosím pole jméno

Vyplňte prosím pole telefon

Špatný formát telefonu

Vyplňte prosím pole e-mail

Špatný formát e-mailu

Vyplňte prosím pole text

Děkujeme, Vaše zpráva byla odeslána